שאלות נפוצות

ריכזנו עבורכם מקבץ של שאלות נפוצות
בקשר למרכז שלנו וסופי השבוע שאנחנו עורכים.
לכל שאלה נוספת, מוזמנים לפנות אלינו דרך עמוד צור קשר.

שאלות נפוצות

ריטריט הוא סוף שבוע של פרישה מהחיים הרגילים והעמקה בנושא רוחני כלשהו. הריטריט מיועד הן למתחילים ללא ניסיון קודם במדיטציה, והן לאנשים שמתרגלים מדיטציה ורוצים להעמיק את ידיעותיהם ולהיפתח לסוגים חדשים של מדיטציה.

במהלך כל הריטריטים יועברו שיעורי מדיטציה, כאשר יש החוט מחבר ונושא מרכזי לכל ריטריט. הריטריט הראשון היה בנושא ארבעת הגופים (גוף, נפש, רוח ונשמה), השני בנושא הרבדים השונים של האדם (יצר, לב ובינה), יש ריטריט בנושא תנועת המודעות, וכך הלאה..

המרכז למדיטציה בדרום נמצא בלב של כולנו 🙂 הצוות, המשתתפים וכל האנשים שגורמים לדבר המופלא הזה לקרות.
בדרך כלל, הריטריטים מתקיימים אחת לחודש ביישוב צוחר, שבעוטף עזה.
הריטריט השביעי של המרכז, בכפר הנוקדים.
המיקומים של הריטריטים הבאים הולכים להיות מגוונים אז צפו להפתעות!

אנו מאמינים בשיתוף החוויה כבר מהנסיעה, ולכן מעודדים חיבורים בין אנשים שונים שמגיעים לריטריט.
שבוע לפני הריטריט תיפתח טבלת טרמפים בפייסבוק בה יהיה ניתן להשתבץ כנהגים או כנוסעים.

הלינה נעשית במתחמי לינה משותפים על מזרונים שמסופקים למשתתפים על ידי מארגני הריטריט – אוהלים בדואים גדולים . המתחמים הם מחוממים, נעימים לשהייה וסגורים, והשהייה בהם נעימה גם בחורף וגם בקיץ. במתחמי הלינה יש שירותים ומקלחות נעימים, נקיים ומסודרים, מים חמים בשפע, פינת קפה, תה ונשנושים.

כבר מרגע ההגעה ועד תום הריטריט תסופקנה למשתתפי הריטריט ארוחות צמחוניות מזינות ובריאות. מדובר במזון עשיר, (לדוגמה: בבוקר של יום שבת יש ארוחת בוקר עם גבינות, יהיה חלב רגיל וחלב סויה ושקדים, בפינת הקפה והתה, בשישי בערב נאכל משפע מאכלים שהכינו חברי הקהילה), הדבר היחיד הוא שאין אצלנו בשר. הניסיון והמשובים שקיבלנו ממשתפי הריטריט עד כה הראה שההזנה בריטריט הייתה שופעת ונעימה, ושכולם הרגישו שיש שפע של אוכל, וכל אחד מצא מה לאכול.
בתפריט: קוסקוס ומרק עשיר, תבשילי דאל הודיים ואורז, ארוחת בוקר עם גבינות, וכמובן סלטים וירקות חתוכים, עוגות ועוגיות, פירות ופינת קפה ותה שזמינה לשירותכם כל העת.

בגדים נוחים לישיבה במדיטציה
כרית נוחה לישיבה במדיטציה (יש שלושה סוגים של תנוחות מדיטציה – ישיבה, שכיבה ואקטיבית. במהלך מדיטציות הישיבה המשתתפים יושבים על ספסלי עץ נמוכים עם מזרון ומשענת, תהיינה גם כריות במקום, אך מומלץ להביא כרית ישיבה מותאמת אישית ליתר נוחות)
בגדים חמים לערב המדברי
בגדים לבנים לקידוש
סדין, שמיכה וכרית
מגבת לרחצה
כלי רחצה
כובע ובקבוק מים אישי לפעילויות שתתקיימנה בחוץ
לונגי או בד שאפשר לפרוס בחוץ
מזרון יוגה (אם יש רצוי להביא, זה בסדר אם אין)
מזומן צ'ק לשלם על ההשתתפות בריטריט (לא נוכל לכבד כרטיסי אשראי)

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן