סדנת מדיטציה

סדנת מדיטציה

תרגול מדיטציה בקביעות זהו אינו דבר קל. השגרה הלוחצת, המתחים של היום יום וריבוי המשימות יכול לדחוק את הרצון הפשוט לשבת ולמדוט או להקשות את היכולת לעצור ולהגיע למצב של הרפיה כשמתיישבים לעשות את המדיטציה בפועל.
אחת הדרכים שעוזרות לנו להגיע למצב של תרגול קבוע היא מסגרת יציבה שחוזרת על עצמה. ישנן קבוצות וסדנאות מדיטציה שונות שתומכות ברצון לתרגל והופכות אותו לנגיש.

סוגי סדנאות

סדנת מדיטציה יכולה להיות סדנא חד פעמית או סדנא שחוזרת על עצמה מדי שבוע. ניתן לאתר סופי שבוע במקומות שונים ברחבי הארץ שמציעים לימוד ותרגול בקבוצה סגנונות שונים של מדיטציה.
קיים בשוק שפע של סדנאות רוחניות, החל מסדנאות של תרגול מדיטציה בטבע קסום כמו במדבר או בצפון, סדנאות לתרגול מדיטציה בתנועה, מדיטציה מרפאת, מדיטציה בצלילים עילאיים, מדיטציות ניקוי והתעלות ועוד.

המלצות

מאחר והבחירה לאיזה סדנת מדיטציה מעוניינים ללכת אליה היא לא תמיד פשוטה כדאי בהתחלה לנסות לתרגל כמה שיטות כדי להבין מה הכי מתאים ומה משפיע עלינו. סדנאות אלו לרוב מציעות תרגול מעשי, אך גם הרצאות מעניינות מעולם הרוח, מפגש עם אנשים מרתקים שפותחים ומרחיבים את תפיסת העולם והזדמנות אמיתית לשקט ורגיעה.
פעמים רבות סדנאות אלו משפיעות על השבוע ומשנות את אורח החיים שלנו, בעיקר אם אנו עושים זאת בקביעות. לעיתים ניתן למצוא קורסים של מדיטציה ואז אפשר להגיע באופן שוטף אחת לשבוע ולייצר מסגרת שהיא יציבה בהרבה מסדנאות חד פעמיות.

פסטיבלים

אפשרות נוספת להטמיע את המדיטציה לתוך החיים היא לחפש סדנאות רוחניות המתקיימות באופן קבוע בפסטיבלים שונים המתקיימים ברחבי הארץ. פסטיבלים אלו פותחים את האדם לעולמות חדשים ומאפשרים לו לתרגל סגנונות שונים של מדיטציה יחד עם אנשים נוספים וברמות תרגול שונות.
מומלץ מאוד ללכת לסדנאות ופסטיבלים אליהם מתחברים באופן תדיר וכך להישאר בתוך מרחב של תרגול, העמקה ורצף. סדנת מדיטציה יכולה לפתוח דלת לעולם חדש של שינוי חיצוני ופנימי ולחולל שינוי אמיתי ומהותי בחיי היום יום, בתפיסה החיובית של החיים, בירידה בלחץ ובדאגות היום יומיות  יחד עם עלייה ביכולת לחיות בשלווה והרמוניה עם הסביבה.