מדיטציה לשינה טובה יותר

מדיטציה לשינה טובה יותר

מדיטציה טובה ומקצועית אשר מתרגלים אותה באופן נכון וקשוב, הינה אחת האפשרויות הטובות ביותר שיש כיום להתמודדות עם בעיות שינה. מדיטציה מייצרת את האנשים באופן טבעי רגועים ושלווים יותר, מה שמאפשר לגוף להרפות ולהגיע למצב של שינה וחלום.

גלי המוח

המוח שלנו משדר פעילות חשמלית הנמדדת בגלי הרץ בתדרים שונים: בטא, אלפא, טתא, דלתא וגמא. דלתא הוא התדר הנמוך ביותר המתרחש במהלך השינה שלנו וגמא הוא התדר שהמוח משדר במהלך פעילות ענפה וערה במיוחד.
במהלך שעות היום אנו ערים שעות רבות ופעילים בקצב מהיר, מה שיכול להקשות על חלק מהאנשים להגיע למצב של הרפיה ושחרור לקראת הערב. בניגוד לעבר, התאורה בחוץ במהלך שעות הלילה הינה חזקה ומאירה במיוחד והמוח אינו תמיד קולט באופן טבעי כי הגיע הזמן לנוע ממצב של תדר בטא או אלפא למצב של תדר בטא המאפשר לנו לסגור את היום, להירגע ולישון. מדיטציה לשינה עוזרת לנו להפעיל את הגלים הנכונים שיעזרו לנו להיכנס למצב שינה.

מדיטציה כמענה לנדודי שינה

תרגול מדיטציה מייצר את האדם רגוע ושלו יותר, הגוף מרפה והמוח מתחיל לשדר גלי תדר איטיים וארוכים המאפשרים לנו להגיע למצב של הרפיה וחלימה. כשרוצים לתרגל את הדבר המדויק ביותר לשינה, חשוב לבחור מדיטציה לשינה ולא מדיטציות מסוגים אחרים שמותאמים  פחות להתמודדות עם בעיות שינה.
מדיטציה לשינה שהתגלתה כטובה להרפיה ושחרור היא אחת המשלבת דמיון מודרך המשדר למוח תמונות רגועות ובטוחות המשדרות למוח להרפות ולהאט את הקצב. ניתן ללכת לסדנת מדיטציה לדמיון מודרך כדי לקבל השראה וללמוד, כשמומלץ לעשות זאת כמה פעמים באופן מקצועי לפני שמתרגלים לבד בבית.

מסרים לתת מודע

אמצעי נוסף למדיטציה המתמודדת עם בעיות השינה הינו העברת מסרים לתת מודע. מלבד דמיון מודרך, ניתן לשים מוזיקה נעימה ומרפה או לשמוע מילים מרגיעות ונעימות שמאפשרות לנו לשחרר את מה שהתרחש במהלך היום ולהיכנס למצב בו אנחנו נפרדים מהיום ונכנסים למצב של שקט.
היכולת לקבל מסרים מרגיעים קשורה בהרבה למיקום בו נעשית המדיטציה, במידה ועושים זאת לפני השינה מומלץ לעשות זאת במקום מרגיע ועם תאורה נמוכה המרגיעה את המוח ומדמה תהליך היכנסות לשינה.